Цікаві фільми
Якщо ви не дуже переймаєтеся новинною грамотністю, медіаграмотністю, слово «вчитись» викликає у вас сум. Перегляньте нові фільми, які убережуть вас від того, щоб не наступити на граблі соцмереж, які допоможуть захиститись від фейків, інформаційних бульбашок і врешті-решт від інфодемії.
After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News = Після правди: дезінформація і ціна фейкових новин (2020) : трейлер
Документальний фільм, який досліджує феномен фейкових новин у США. У ньому наглядно показано, як дезінформація впливає на пересічну людину, як вона змінює її мислення та поведінку, як невинний фейк руйнує долі людей.
The Social Dilemma = Соціальна дилема (2020) : трейлер.
Знати про існування фейків та їх руйнівний вплив – недостатньо. Потрібно зрозуміти, як все це працює. Якщо людина немає навичок факчекінгу, то оптимально починати формувати її інформаційну гігієну з пояснення ціни інформації. Фільм про роботу цифрових платформ – ключових розповсюджувачів інформаційних вірусів.
The great hack = Великий злам (2019) : трейлер.
Фільм про роботу компанії з Великої Британії Cambridge Analytica, яка збирала інформацію про користувачів цифрових платформ в обхід їх самих, про роботу алгоритмів, які стають зброєю і змінюють світ.
Brexit = Брекзіт (2019) : трейлер
Художній фільм – погляд «за лаштунки» британського референдуму, показує інструментарій Cambridge Analytica в дії. Наочний посібник з сучасної політології вищої ліги. І бонус – чудова гра Бенедикта Камбербєтча.
The Politican = Політик (2019) : трейлер
Фільм-правда, фільм-посібник із політтехнологій. Легко і з гумором відкриває зворотній бік та інструменти політичного життя.
The Capture = Захоплення (2020) : офіційний трейлер
Трилер про солдата, якого несправедливо звинувачують у вбивстві за допомогою маніпуляцій, зокрема підробки відеодоказів.
Nothing but lies: fighting fake news = Нічого, крім брехні : боротьба з фейками (2020) : док. фільм
Документальний фільм британського журналіста Тіма Вайта про історію виникнення фейкових новин через події Другої світової війни, Естонію, війну в Україні, трагедію МН-17. Відомі медійники, експерти з пропаганди розкривають секрети популярності фейків і як їм протистояти.
Gareth Jones = Ціна правди (2019) : офіційний трейлер
Фільм про журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 р. відкрив правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Спростування «Нью-Йорк таймс» через статтю відомого журналіста.
Ці фільми – один із способів, показати чому проблема інформаційної гігієни важлива для кожного з нас і чому тільки ми самі зацікавлені в її вирішенні.