Розстріляна культура

Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати пошкодження об'єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії

Так, станом на 25 січня 2023 року збитків зазнав 1271 об'єкт культурної інфраструктури, без урахування пам'яток культурної спадщини. Із них майже оброблена – зруйнована (473 об'єкти).  

Разом з тим, за останній місяць загальна чисельність створених об’єктів культурної інфраструктури зросла на 82 одиниці, більша половина з яких (44 одиниці) – це об’єкти на декупованих територіях Херсонщини, а ще третина – це об’єкти в зонах активних бойових. дій Донеччини.

Загально найбільших втрат і збитків культурної інфраструктури отримали в Донецькій, Харківській, Київській, Херсонській, Миколаївській, Луганській, Запорізькій та Сумській областях.

Пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи і коледжі) та об'єкти культурної спадщини на території 198 ТГ (13,5%) у Вінницькій (2% ТГ), Дніпропетровській ( 13%), Донецькій (85%), Житомирській (12%), Закарпатській (2%), Запорізькій (27%), Київській (27%), Луганській (39%) Миколаївській (42%), Одеській (3%) , Сумській (41%), Харківській (36%), Херсонській (29%), Хмельницькій (2%), Черкаській (3%), Чернігівській (14%) інші та м. Києві. Упродовж січня 2023 року перелік постраждалих територій збільшився на 7 ТГ.

Загалом постраждали:

Найчисельнішою групою об'єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади –  47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків. 

Зазначимо, що наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Через це неможливо порахувати точну кількість об'єктів культурної інфраструктури, що постали в ході бойових дій та окупації.