КРИВІ ДЗЕРКАЛА ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ

Президентські і парламентські виборчі перегони в Україні де- факто вже стартували. Готуватися до інформаційних атак на виборчі кампанії з-за кордону, відстежувати мережі впливу необхідно було вже вчора.

Корисним є новий досвід протистояння російському масованому і технологічному інформаційному втручанню в президентські перегони у США та Франції, у голосування в Німеччині, у референдум щодо Brexit у Великобританії. Злам поштових скриньок високих посадовців і членів передвиборчих штабів кандидатів, послаблення політичних інституцій, навмисне виведення з ладу урядових серверів, спроба порушити системи підрахунку голосів, масовані викиди сфабрикованої брехні та пропагандистських повідомлень у соціальні мережі, підготовка маргиналів, аутсайдерів, що сіють безлад, збурюють суспільну свідомість, збивають з пантелику простих виборців - ось частина арсеналу кремлеботів в інформаційних боях, які поширюються Європою. Російська загроза вже не примара холодної війни, а усвідомлена реальність, у якій змушений жити Світ. Важко сподіватися на чесність щодо України з боку «братньої» країни». Українці повинні мобілізуватися па захист власних політичних і цифрових кордонів. Тим більше, що Статут ООН прирівнює інформаційні атаки з доведеною шкодою до класичної збройної агресії.

*69. Балачук І. Маніпуляції в інтернеті вплинули на вибори у 18 країнах - Freedom House [Електронний ресурс] / Ірина Балачук // Укр. правда : [сайт] – Електрон. текст. - Режим доступу : https:// www.pravda.com.ua/news/2017/11/14/7162034/. - Загол. з екрану. - Опубліковано : 14.11.2017. - Перевірено : 10.04.2018.

За 2017р. тактика онлайн-маніпулювання та дезінформації позначилася на виборах у 18 країнах. Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House. «Маніпулювання онлайн-контентом спричинило сьомий рік поспіль загальний спад свободи в інтернеті», - говориться в повідомленні.

*70. Бетлій О. Вибори в Молдові: карти сірого кардинала / Олена Бетлій // Дзеркало тижня. - 2016. - № 41. - С. 5.

Президентські вибори в Молдові. Ігор Додон.

*71. Бєлоколос О. Вибори президента США: як сталося неймовірне, і чого очікувати Україні?/ О. Бєлоколос, Б. Яременко // Дзеркало тижня. - 2016. - № 42. - С. 1, 5.

*72. Бучин М. А. Демократичні вибори в Україні: принципи, механізми та технології реалізації: монографія / М. А. Бучин. - Львів : Львів. Політехніка, 2016. - 452 с.

*73. Вибори в Європі: [тема номера] // Укр. тиждень. - 2017. - № 21.-С. 17-25.

Виборчі кампанії в країнах Європи: Іспанія, Італія, Велика Британія, Німеччина, Австрія, Чехія, Угорщина. Франція. Хто зацікавлений у перемозі популістів у ЄЄ? Досвід для України.

*74. Електоральний рельєф : [тема номера] //Укр. тиждень. - 2018. - № 21. - С. 14-25.

Зі змісту: Різні потреби (Д. Крапивенко). Криза представництва (М. Віхров). Криза політикуму (І. Бекешкіна). Self-employed країни: електоральні вподобання в суспільствах зі стабільними політичними інститутами (О. Ворожбіт). Дебет та кредит вибору (Р. Малко, С. Козлюк).

*75. Кібербезпека : [тема номера] // Укр. тиждень. - 2018. - № 9-10-С. 21-31.

Зі змістіу: Напаскудити у вітальні (Ю. Макаров). Три тузи в рукаві. Чи є кіберзагрози для майбутніх виборів в Україні і як протидіяти їм (Ю. Лапаєв). Брудні трюки Росії. Невидима війна (О. Ворожбит). Навшпиньки понад прірвою (А. Лазарева).

*76. Коваль О. «Американський сценарій» для виборів у Франції / О. Коваль // Дзеркало тижня. - 2016. - № 45. - С. 5.

*77. Мягко А. Медіаційна функція ІКТ для соціальної активності та формування громадської думки / Антоніна Митко // Наук. вісн. Східпоєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2016. - № 11 (336). - С. 51-56. - (Міжнародні відносини).

Вплив ЗМІ на формування громадської думки та соціальну активність. Нові інтелектуальні рухи: хакерська субкультура, хактивізм. медіа-активність. Нове явище - кліктивізму (організація протестних дій у соціальних медіа). Нетократія й інфократія.

*78. Нова версія націоналістів: Угорський «Йоббік» намагається бути менш радикальним і може здобути друге місце на парламентських виборах // Укр. тиждень. - 2017. - № 47. - С. 32.

*79. ОРДіЛО. Вибори : [тема номера] // Укр. тиждень. - 2016. - № 22. - С. 14-23.

*80. Останець Ю. О. Електоральні процеси па Закарпатті у контексті загальнонаціональних виборів : монографія / Ю. О. Остапець. - Ужгород : Ліра, 2016. - 412 с.

*81. Федоренко К. Вибори без потрясіння основ: Німеччину очікує четвертий термін Ангели Меркель / К. Федоренко // Дзеркало тижня. - 2017. - № 25. - С. 5.

82. Щерба О. Інша Європа. Ніколи у новітній історії Австрія не бачила таких драматичних виборів, як президентські 2016 року / Олександр Щерба // Дзеркало тижня. - 2016. - № 19. - С. 5.

*83. Як програти вибори : [тема номера] // Укр. тиждень. - 2017. - № 41. - С. 19-25.

В українській політиці закріпилися міфи про те, що потрібні якісь окремі меседжі для російськомовних громадян, що у виборця коротка пам'ять, що головне задобрити електорат локальними інфраструктурними проектами.